Koruyucu Hekimlik

Koruyucu hekimlik; Yıldıznizdeki hastalığın nasıl başladığı ya da diğer hayvanları nasıl hasta ettiğine göre koruma mekanizması geliştirilerek, bilinen veya yeni yöntemlerle epidemiyoloji bilimi çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Koruyucu hekimliğin temel enstrümanı olan epidemiyoloji; bir hastalık veya tehlikenin nedenlerinin,

devam...

Genel Muayene

Kliniğimizde kedi köpek başta olmak üzere, evcil ve yırtıcı kuşların, sağlık sorununu gidermek ve ileride ciddi sorunlara yol açacak hastalıkların erken teşhisini yapabilmek için alanında uzman veteriner hekim tarafından dostlarımızın genel muayenesi yapılmaktadır.

devam...

Genel Cerrahi

Kaza ve travmalarda cerrahi girişimler, Dişi kedi ve köpeklerin kısırlaştırılması(Ovariohysterectomie), Erkek kedi ve köpeklerin kısırlaştırılması, Ağız ve diş operasyonları, Fıtık operasyonları, Sezeryan ve güç doğuma müdahale, Göz operasyonları, Göz operasyonları

devam...

Dahiliye

Halk arasında iç hastalıkları olarak isimlendirilen dahiliye, geniş kapsamlı bir bilim dalı olması nedeniyle sağlık sorunu yaşayanlar için bir klavuz görevi üstlenmektedir. Hayvanların sindirim sistemi, böbrek, kalp, akciğer, kan hastalıkları, kanserin dahili tanı ve tedavisi, romatizmal, hormonal ve allerjik hastalıklar, yaşlı hasta grubunun sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenir.

devam...

Yoğun Bakım

Kliniğimizde ameliyat sonrası anesteziden uyanan hastalarımız, kritik ve özel bakım gerektiren durumlarda olan hastalarımız, solunum yolu rahatsızlıkları olan ve oksijen ve/veya nebulizasyonla özel ilaç alması gereken hastalarımızın yanı sıra, yeni doğan yavru bakımında optimum ortam sağlamakta küvöz amacıyla minik hastalarımız ile özenle ilgilenmekteyiz.

devam...

Doğum & Jinekoliji

Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalı, evcil hayvanlarda dişi üreme organlarının fizyolojisinin ve ilgili hastalıkların (jinekolojik hastalıklar, jinekolojik onkoloji) bilimsel araştırmalarının, teşhis ve tedavilerinin yapıldığı, ayrıca meme sağlığı ve hastalıkları konularının da akademik düzeyde araştırıldığı bilim alanını içermektedir.

devam...

Laboratuvar

Kliniğimizde tam kan sayımı,kan biyokimyası,gaita(dışkı),deri kazıntısı ve kulak kiri muayeneleri yapılarak , semptomatik tedavi yerine asıl neden ortaya konmakta ve uygun ilaçlarla hastalığın iyileştirilmesine çalışılmaktadır. Tam kan sayımı ile: Viral, bakteriyal, paraziter hastalıklar, anemi(kansızlık)gibi bir çok hastalığın tanısı.

devam...

Özel Cerrahi

Cerrahi, İlaçla ya da başka tedavi yöntemleriyle iyileştirilemeyen hastalıkların, yaralanmaların, vücuttaki yapı bozukluklarının ameliyatla onarılmasına ya da hastalıklı organı kesip çıkararak iyileştirilmesine dayanır. Tıbbın en eski dallarından biridir. Cerrahide bilgi ve becerinin bir arada bulunmasından dolayı hem bilim hem sanat olarak kabul edilir. Genellikle lokal anestezi veya genel anestezi altında uygulanmaktadır.

devam...

Röntgen

Radyolojik muayene yöntemi ; Cerrahi, ortopedi, ağız ve diş problemleri olan kedi, köpek, kuş, papağan,tavşan vb. gibi hayvanların hastalıklarinin teşhisi ve tanısında oldukça sık başvurulan yöntemidir.

2 şekilde olur :

devam...

Diş Hekimliği

En az 6 ay arayla kedi ya da köpeğinizin ağız muayenesini yaptırın. Eğer veteriner hekiminiz gerekli görürse diş taşı temizliğini yaptırın. Bunun dışında özellikle yumBornova gıda ile beslenen petler, çene yapısında ya da diş yapısında problem olan petlerde yılda bir kez diş taşı temizliği gerekmektedir görülen sorunlar:

devam...

Aşı

Aşılanacak hayvan en az 6-7 haftalık olmalıdır. Hayvanlar parazitlerden arındırılmış olmalıdır. Vucut sıcaklıkları normal (38,5 - 39,5 °C) olmalıdır. Nabız sayısı köpeklerde 90 - 110 /dk. , kedilerde 110 - 130 /dk. sınırları içinde olmalıdır. Solunum sayısı 15 - 30 dak. sınırları içinde olmalıdır. Aşılanacak hayvan stres oluşturacak etkenlerden uzak tutulmalıdır. Hayvana en az 1 hafta öncesinde kortikostreoid türü ilaçlardan yapılmamış olmalıdır.

devam...

Mikrocip

Mikrocip can dostlarımızın kalıcı bir şekilde kimlikleştiren ve bir pirinç tanesi büyüklüğünde teknolojik bir üründür. Mikrocip 15 haneli bir numara barındırmaktadır ve bu numaranın yeryüzünde bir eşi daha yoktur. Bu tekrarlanmayan numara bir veri tabanına girilmekte ve can dostunuzla ilgili kimlik bilgileri burada kayıt altına alınmaktadır.

devam...

Kuaför & Banyo

Kliniğimizde makine ve makas tıraşı, banyo, ilaçlı banyo, tırnak kesimi yapılmaktadır. Bu işlemler sırasında hijyene büyük önem gösterilmektedir. Kuaför işleri için randevu alınması sizin ve küçük dostlarınızın zaman kaybını önleyecektir.

devam...